Skip Navigation Linksصفحه اصلی > دپارتمان ها > زبان های خارجی > زبان و ادبیات ترکی استانبولی

زبان و ادبیات ترکی استانبولی

هدف از اجرای دوره زبان و ادبیات ترکی استانبولی کسب مهارت‌ های لازم و کافی دانش آموخته رشته زبان و ادبیات ترکی استانبولی در این زمینه‌ هاست: مکالمه به زبان استانبولی، نوشتن به زبان استانبولی، آشنایی با ادبیات دوره‌ های مختلف ادبیات ترکی، بررسی ادبیات ترکی از دیدگاه بلاغی، دستوری و  ...

زبان و ادبیات ترکی استانبولی علاوه بر این‌که زبان و ادبیات ملتی است که در همسایگی ما به‏ سر می‌ برند با زبان و ادبیات فارسی پیوندی ناگسستنی دارد و تأثیر و تأثر این دو زبان به حدی است که شناخت کامل هیچ‌ یک از آن‌ ها بدون شناخت دیگری کامل نخواهد بود.
زبان استانبولی، زبان رسمی کشور ترکیه است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاتورک در سال ۱۳۰۲ هجری خورشیدی (۱۹۲۳میلادی) با خط لاتین نوشته می‌شود. زبان ترکی از خانواده زبان های ترکی است که اغلب به عنوان زیرگروهی از زبان های آلتاییک و مغولی و زیرگروه های اوقوز شناخته می شود و خود به دو دسته گاگز و آذری تقسیم می شود.

دانشجوی‌ رشته‌ زبان و ادبيات تركی استانبولی باید در مرحله‌ اول‌ به‌ زبان‌ فارسی‌ مسلط‌ باشد؛ یعنی‌ خوب‌ صحبت‌ کند و خوب‌ بنویسد. همچنین‌ لازم‌ است‌ که‌ استعداد فراگیری‌ زبان‌ را داشته‌ باشد چون‌ یادگیری‌ زبان‌ نیاز به‌ حافظه‌ قوی‌، دستور زبان‌ خوب‌، توانایی‌ فراگیری‌ لهجه‌ و آشنایی‌ با لغات‌ زیاد دارد.
فارغ‌التحصیل‌ رشته زبان و ادبيات تركی استانبولی، فرصت‌های‌ شغلی‌ زیادی‌ دارد. برای‌ مثال‌ می‌تواند جذب‌ صداوسیما، خبرگزاری‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌، وزارت‌ جهاد کشاورزی‌ و وزارت‌ امور خارجه‌ شود یا در سازمان‌ها و مؤسسات‌ خصوصی‌ که‌ با خارج‌ از کشور ارتباط‌ دارند و نیازمند به‌ مترجم‌ هستند، فعالیت‌ کند. یک‌ فارغ‌التحصیل مترجمی زبان و ادبيات تركی استانبولی همچنین می‌تواند به‌ ترجمه‌ بپردازد؛ یعنی‌ متون‌ ادبی‌ از جمله‌ داستان‌ یا شعر را ترجمه‌ کند.


تعداد بازدید : 3501


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ارسال سفارش ترجمه جدید

ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ارسال سفارش ویرایش مقاله جدید

ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید
آگهی و نیازمندی تخصصی
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
البرز - نظرآباد - میدان شهدا - خیابان شهدای شمالی - کتاب فروشی پیام نور - روبروری کوچه شهید ترکیان
02144271488
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com