Skip Navigation Links

صنایع نساجی

صنعت پوشاک، یکی از مهمترین نیازهای جامعه امروزی است. فرایند تولید لباس آنقدر سیر طولانی و پیچیده ای پیدا کرده است که توجه ویژه به صنعت نساجی را می طلبد. ماشین های حلاجی، ماشین های چاپ، ماشین های نساجی، آزمایشگاه های فیزیک نساجی و ابزارهای متفاوت تکنولوژی این صنعت را به سمتی برده که نوسازی آن در هر مرحله زمانی ضروری است.

امروزه با توجه به رشد جمعیت و نیاز مبرم به منسوجات نساجی، این رشته از ارزش و اعتبار ویژه ای برخوردار گردیده و فارغ التحصیلان این رشته می توانند با استفاده از دانش فنی و بکار گیری ذوق و استعداد هنری خویش نسبت به طراحی، رنگ، بافت و چاپ پارچه اهتمام ورزند. اگر علاقمند به تحصیل در این رشته هستید، در طی تحصیل با روش های مختلف رنگرزی مواد پشمی و سلولزی، الیاف و تاسیات نساجی، فیزیک نساجی، چاپ وتکمیل نساجی، ریسندگی سیستم پنبه ای، طراحی و تجزیه پارچه، ماشین های بافندگی نیم قدرت، تمام قلاب، چرخانه ای و ماشین های حلاجی، شانه زنی، آشنا می شوید .

هنرجویان این رشته می توانند با دریافت مدرک دیپلم در یک رشته مرتبط با رشته تحصیلی خود در آزمون آموزشکده های فنی و حرفه ای یا دانشگاه آزاد شرکت کرده یا بدون کنکور براساس شرط معدل و پرداخت شهریه در دانشگاه پیام نور فراگیر، دانشگاه آزاد و علمی کاربردی شرکت نموده و ادامه تحصیل دهند. همچنین پس از کسب مدرک کاردانی می توانند در کنکور های کارشناسی ناپیوسته مرتبط با رشته خود شرکت کرده یا در آزمون های دانشگاه های آموزش عالی، سازمان سنجش و یا آزاد شرکت نموده و پس از کسب حد نصاب لازم، انتخاب رشته نمایند و یا بدون کنکور در دانشگاه پیام نور فراگیر ثبت نام کنند و با پرداخت شهریه ادامه تحصیل دهند.

مجموعه کارداني فني نساجي يکي از دوره هاي آموزش عالي در مقطع کارداني است که هدف آن تربيت کاردان نساجي با تکيه بر مهارتهاي فني، تفکر طراحي جهت بهره برداري از واحدهاي صنعتي نساجي در زمينه هاي مختلف مي باشد.

فارغ التحصيلان اين رشته در کارگاه ها و کارخانجات نساجي به عنوان تکنسين درجه يک نقش اداره کردن واحدهاي کوچک را به عهده خواهند داشت و در ايفاي نقش هاي زير همکاري خواهند داشت:

- انتقال اطلاعات فني به کارگران و آموزش کارگران

- انجام عمليات مونتاژ، ساخت و تعميرات

- سرپرستي، سازماندهي و کنترل مراحل کار

- کنترل کيفيت کالاي توليدي (بازرسي، ارزيابي و عيب يابي(


تعداد بازدید : 2859


تخمین زمان و هزینه ترجمه، در این قسمت می توانید زمان و هزینه سفارش ترجمه خود را تخمین بزنید

ترجمه متون تخصصی
ترجمه انگلیسی به فارسی
ترجمه فارسی به انگلیسی
ارسال سفارش ترجمه جدید

ترجمه متون تخصصی کلیه رشته های دانشگاهی یکی دیگر از خدمات تخصصی پورتال پویان می باشد.
ویرایش مقالات انگلیسی
ویرایش مقاله ISI
ارسال سفارش ویرایش مقاله جدید

ویرایش مقاله انگلیسی و برطرف کردن اشکالات مربوط به زبان انگلیسی مقاله ازجمله اشتباهات گرامری یکی دیگر از خدمات پورتال پویان می باشد.
کتابخانه الکترونیک
دانلود مقالات ترجمه شده
جستجوی مقالات
با انتخاب رشته مورد نظر خود می توانید مقالات ترجمه شده آن رو به صورت موضوع بندی شده مشاهده نمایید
آگهی و نیازمندی تخصصی
دعوت به همکاری
تماس با ما
ستارخان - خیابان دهقان - کوچه پارسائیان - پلاک 32 - واحد 7
البرز - نظرآباد - میدان شهدا - خیابان شهدای شمالی - کتاب فروشی پیام نور - روبروری کوچه شهید ترکیان
02144271488
02645366417
09124893953
09124390688
09212827886
info[at]daneshgahi.com